Jövő éves álmaink megtervezése

Jövő éves álmaink megtervezése

Az év vége közeledtével egyre többen hangolódunk az évünk értékelésére. Az ünnepek alatt jut egy kis idő átgondolni, átbeszélni: mi is történt az idei évben és mit várunk a következő esztendőtől. Érdemes ezt az átgondolást tudatos szintre emelni és le is írni gondolatainkat. Nagy előnyökkel járhat, ha bizonytalan napokon van mihez visszanyúlnunk, erőt merítenünk.

Kiváló előre megszerkesztett évtervezők vannak fent a világhálón, amelyből lehet kedvünkre valót találni. Én a legfontosabb irányt és buktatókat szeretném most megmutatni.

  1.  Először is álljunk meg egy pillanatra, mi történt velünk idén. Nézzük át hónapról hónapra, és minden hónaphoz írjunk egy-két szót, mondatot. Keressünk minden hónaphoz egy pozitív eseményt! (Aki határidő naplót vezet, annak egyszerűbb dolga lesz)
  2.  Írjuk le miért vagyunk hálásak magunknak, és a környezetünknek. Milyen tulajdonságaink jelentették a támaszt, ebben az évben.
  3.  Ezután jöhet a következő év tervezése. Érdemes életterületekre bontva átgondolni, és felírni az elképzeléseinket. Tanulás/Képzés, Hivatás/Munka, Család/Otthon, Baráti/Társasági élet, Egészség/Sport, Én idő/Hobbi, Utazás/Nyaralás. Természetesen lehetnek még fontos területek foglalkozástól, beállítottságtól függően. Nekem van Marketing; Önfejlesztés/Spiritualitás és Női szépség tervem is. 🙂

Itt álljunk meg egy pillanatra! Ez a rész a siker kulcsa. Hajlamosak lehetünk csak feladat orientált módon tervezni és ebből adódóan túltervezni. Ha idáig nem sportoltunk akkor most a napi egy óra sporttevékenységet kitűzni teljesen felesleges. Tehát ezen a ponton racionalizáljuk, hogy mi az, ami valóban elérhető számunkra. Magunknak tervezünk, nem látja más!!! Fontos, hogy ha visszatekintünk sikert érezzünk, ne kudarcot!!!

A másik sarkalatos pontja a tervezés ezen szakaszának, hogy a magánéleti részekhez feltöltő terveink legyenek! Az egészet nézzük át és hozzuk egyensúlyba! Csak akkor fognak működni a célkitűzéseink, ha a feladatok/kihívások mellé bekerülnek a folyamatos feltöltődést biztosító elemek is!  Nekem így lett Szépségtervem, mellyel az Étkezési terveimet balanszoztam. Beterveztem magamnak a kozmetikust, masszázst, hogy jól érezzem magam a testemben, és ne csak a lemondásokat érzékeljem.

  1.  Ha készen vagyunk az életterületeink megtervezésével, akkor jöhet a tervek időbeli beosztása. Ezen a ponton vegyük elő a jövő éves naptárunkat (ha nincs, akkor csináljunk egy hónaptervezőt a füzetünkbe) és írjunk egy kis emlékeztetőt minden hónap elejére. Nekem most van erre külön hely a naptáramban, de volt olyan év, amikor post it beragasztásával oldottam ezt meg.  Amit szokássá szeretnénk érlelni ott figyeljünk a folyamatosságra és a kis léptékű növekedésre, és ezeket írjuk oda minden hónaphoz, hogy ne veszítsük el a fókuszt. Pl. A férjemmel nagyon hiányzik a kettesben töltött minőségi idő, ezért mindketten beírtuk a naptárunkba hónapokra előre, hogy minden hónap utolsó keddjén randizunk.

+1 Én rajongok az Angyalkártyákért. Minden hónapra húzok ilyenkor egy kártyát, ami az adott hónapot jellemzi majd, és húzok az összes fontosabb emberi kapcsolatomra is. Ha elakadok adott hónapban vagy emberi viszonyomban, mindig ide térek vissza. Óriási segítség lehet. 😉 Akinek van kedve próbálja ki ezt is!

Ezek után már csak a betartás marad, és az esetleges újra tervezés. Azzal sincsen semmi baj, sokszor jöhetnek olyan életesemények, amik átszabják elképzeléseinket. Magunknak csináljuk a terveket, merjünk bátran változtatni rajtuk. A legfontosabb, hogy amikor visszatekintünk a jövő év végén: elégedettség és büszkeség töltse el szívünket.

Megvalósítható, örömteli tervezést kívánok és Boldog Új Évet!

Hozzászólás hozzáadása

Az e-mail címe nem jelenik meg. A kötelező mezők megjelennek*